Gossip Girl R-Play
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You know, you love me. XOXO Gossip Girl

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

RP Yorumlama

+12
Alex Mclain
Jeremy M. Whitehouse
Leslie Lil Neithan
Loretta Ann McLoren
Becky Wandall
Chanelle Peacock
Elicia Jasmyné Adalia
Blessing Ivalyn
Archles Samael Frohagen
Stuart Chamberlain
Craig Justin Archman
Symphony Calista Boleyn
16 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Symphony Calista Boleyn
Constance Billard IV.Sınıf, Admin
Symphony Calista Boleyn

Şöhret

RP Yorumlama - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Tem. 27, 2010 2:53 am

Konunun ilk mesajı :

Üstteki üyenin nasıl RP yaptığını değerlendireceksiniz işte...

YazarMesaj
Loretta Ann McLoren
Constance Billard IV.Sınıf
Loretta Ann McLoren

Lakap : Lory

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Ağus. 04, 2010 4:59 pm

Biraz betimleme eksik sanırım. Eksik değil de az sanki.
Jeremy M. Whitehouse
St.Jude IV.Sınıf
St.Jude IV.Sınıf
Jeremy M. Whitehouse

Lakap : Jerry

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Ağus. 04, 2010 5:28 pm

RP'si güzel keyifle okuyorum; fakat arada bir zaman kavramı konusunda hatalar yapıyor. İmla konusunda bazen -herhalde hızlı yazdığı için- hatalar oluşabiliyor. Genel olarak RP'sini seviyorum, çok iyi.
Archles Samael Frohagen
St.Jude IV.Sınıf
St.Jude IV.Sınıf
Archles Samael Frohagen

Lakap : Arch.

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Ağus. 04, 2010 6:45 pm

NY Palace Hotel de yaptığı rpyi okudum. Yorumumu bu doğruştuda yapacağım; ilk fark ettiğim şey çok fazla paragraf bulunması. Paragraflar hem çok kısa hem de çok fazla, bence bu kötü duruyor. Paragraf sayısını azaltabilir. Betimlemeler biraz yavan geldi, yeterince betimleme yapmıyor gibi. Olay akışı hoş, belki biraz daha uzun tutabilir rplerini. Evet, sanırım bu kadar.
Jeremy M. Whitehouse
St.Jude IV.Sınıf
St.Jude IV.Sınıf
Jeremy M. Whitehouse

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Ağus. 04, 2010 11:20 pm

Paragrafları fazla uzun. Okurken akıcılığı bozuyor; fakat dil kurallarına uymuş. Bunun dışında daha fazla betimleme yapması lazım. Genel olarak iyi düşünceler içerisindeyim.
Blessing Ivalyn
Blessing Ivalyn

Lakap : Bless

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ağus. 05, 2010 1:30 am

Evet, Rp'lerinde oldukça fazla paragraf var ve betimlemelere biraz fazla ilgi göstermesi gerek kanımca.
Loretta Ann McLoren
Loretta Ann McLoren

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 8:42 pm

Jeremy'e söylemiş ama kendi paragrafları oldukça uzun. - Her ne kadar ben de yapıyor olsam da - zamanlama hatası var. Çok kısa cümleler kuruyor ve bu zaman zaman akıcılığı bozuyor. Belki, aralara bağlaç koyarak daha akıcı hale getirebilir. Kurallara göre konuşmalar paragraftan ayrı yazılmalıdır. Bunlara dikkat ederse daha iyi olabilir.
Jeremy M. Whitehouse
St.Jude IV.Sınıf
St.Jude IV.Sınıf
Jeremy M. Whitehouse

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 8:51 pm

Bir ara "Paragraf görüntüdür cix olmak lazım uzun olsun, konu ayrılmasa bile fark etmez biz burada şov yapıyoruz." saçmalığına uyarak RP'lerini bozdu; fakat tekrar düzeltti. Bundan dolayı çok mutluyum ve RP'lerini zevkle okuyorum. Arada zamanlama hatası ve sayıyı yazı ile yazmama gibi şeyleri de giderirse, daha iyi olacağına inanıyorum.
Blessing Ivalyn
Blessing Ivalyn

Lakap : Bless

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 8:52 pm

O konuşma kısmı bence tamamen yanlış yapıyorsun. Konuşmalar düzeni bozmamak için ayrı olmamalıdır yani benim yaptığım gibi olamalıdır benim bildiğim. Herkesin bildiği farklı da olabilir ona karışamam. Ve en büyük hatan üsttekinin konuşmalarını olduğu gibi kopyalayıp kendi rpnde yazman okuyucuyu çok sıkabilir. Bence oraları kendi cümlelerine göre yapmalısın. Sanırım bunu rp'n uzasın diye yapıyor olabilirsin ama bence yapma. Oraları kendi yorumlarınla yap. Daha akıcı olabilir. Ve görüntüyü de düzeltmelisin. size=11 de yazarsan daha hoş görüntü verebilir rpne. Wink

Pardon bunu Lorettaya söylüyorum. Ama Jeremy seninde bu tip hataların var. Wink
Loretta Ann McLoren
Loretta Ann McLoren

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 8:59 pm

Hayır sadece hatırlatma amaçlı yapıyorum, rp uzun olsun gibi bir kaygım yok. Ayrıca, o kadar minik yapıyorsunuz ki ekrana girmek zorunda kalıyorum. Minik minik yazıları okumak beni ciddi anlamda sıkıyor. Gözlerim bozuk, benden daha bozuk olanlar da vardır. Onları da düşünmelisiniz.
Jeremy M. Whitehouse
St.Jude IV.Sınıf
St.Jude IV.Sınıf
Jeremy M. Whitehouse

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 9:01 pm

Türk Dil Kurallarında konuşmalar her zaman ayrı bir paragrafta yazılır. Bunun için herhangi bir örnek gösterme gereksinimi duymuyorum zaten kitap okuyan kişi bunu anlar. Öte yandan üsttekinin konuşmalarını aşağıya kopyalamanın RP uzatmakla bir alakası olduğunu sanmıyorum; çünkü o konuşmayı silse bile gayet uzun yazıyor. Belirtmek istediğim ek bir şey var; uzun yazmak önemli değildir, her zaman akıcı yazmak ön plandadır. Ha, konuşma kopyalamaya geri dönelim, konuşmanın kopyalanmasındaki mantık tam o sırada karakterin düşüncelerini vurgulayabilmek. O kısımları okumadan geçebilir herhangi biri, devamında yazılan şeye direk bakabilir; kimse kimseye zorla kendi yazdığı metni bir daha oku diye zorlamıyor sonuçta.

Neden bu açıklamayı yaptım da dilimi tutmadım? Çünkü gördüğüm kadarıyla sitedeki bir çok arkadaşımız, yazdığı RP'lerdeki paragraf muhabbetini artık fazla uzatmış; bence buna bir kesin açıklama gerekiyor. "Bana göre doğru sana göre yanlış" diye bir şey olmaz Türkçe'de. Doğru hangisiyse odur ve kullanmak istememek tamamen yine kişinin kendisine bağlıdır. Yine de, ufak bir hatırlatma gereği duyuyorum bu başlığı daha fazla kirletmeden. RP, yazış stiliyle değil, anlatış biçimi ve akıcılıkla yorumlanması gerekiyor. Sırf konuşmaları renklendirmiyor diye RP puanı kesen siteler gördüm. Bence bu başlık altındaki yorumlarda herkes, yazış biçimine göre yorum yapmalı. Çok konuştum neyse, alttan devam edebilirsiniz ve benden bir öncekini yorumlayabilirsiniz.
Becky Wandall
Becky Wandall

Lakap : Becks, asıl adı Beckinsale ama öyle demeyin oyar valla.

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 9:07 pm

Ah yavrum içinde kalmış asdfghjkljhgfdsa XD
Neyse iyidir güzel yazar, severek izliyoruz Gonzalesi.
Cécile Jousselin
Cécile Jousselin

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 10:14 pm

Müthiş.
Rochelli Milene Rousseau
Rochelli Milene Rousseau

Lakap : Roche. Devil's Sister diye de anılır.

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 10:25 pm

Çokoş yazar.
http://lc-rpg.do-goo.net/forum
Symphony Calista Boleyn
Symphony Calista Boleyn

Şöhret

MesajKonu: Geri: RP Yorumlama   RP Yorumlama - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Ağus. 16, 2010 9:29 pm

RP Yorumlama
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2