Gossip Girl R-Play
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You know, you love me. XOXO Gossip Girl

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

cuma alışverişi .

3 posters
YazarMesaj
Evie C. Zamora
Constance Billard IV.Sınıf
Evie C. Zamora

Lakap : E

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 8:25 pm

"Hayır Liz, bu daha güzel." dedim iki adım önümdeki siyah bir topuklu ayakkabıyı elime alırken. Güzel bir gün daha başlamıştı ve güzel günlerde yapılan alışverişler gibisi yoktu. Sanki her yeni günle, geçmişte kalan her şeyi temizliyor bambaşka bir insana dönüşüyordum. Yine mutlu, yine güzel ve yine capcanlı.

Okulun başlamasına az kalan bu günlerde, Manhattan sokaklarındaki güzel havayı içime çekerek alışveriş yapmak istedim ben de. Ben aradığımda her zaman hazır olan, hiçbir zaman meşgul olmayan Liz'i aradım ben de. Onun alışveriş fikirlerini seviyordum, bana yardımcı olmasını beni sevmesini seviyordum. Bu yüzden güzel bir cuma günü sabahını onunla beraber ayakkabı almak için kullanacaktım! Yeni aldığım şeyler bana hep mutluluk verir, yeni kıyafet kokusu, yeni deri kokusu, elimde tuttuğum torbanın bana verdiği o güzel his. Bugün iyilik yapasım vardı, nasıl olsa babam bu aralar pintilik yapmıyor bu yüzden Liz'e de hediye bir ayakkabı almaya karar vermiştim ama biraz sürpriz tarzı yapmak istedim bu olayı.
Liz ayakkabının diğer tekini eline almış, derisini ve bağlantı yerlerini dikkatle inceliyordu. Benimse gözüm diğer ayakkabılara kayıp duruyordu. En sonunda Liz bana döndü, "Ee sen ne düşünüyorsun?" dedim ben de.
Ayakkabının iyisinden kötüsünden, benden daha iyi anlardı. Eh, benim de çok iyi anladığımı varsayarsak, Liz kadar iyi bir alışveriş danışmanı bulamayacağıma emindim.
Lia Elisabeta Boleyn
Constance Billard III.Sınıf
Lia Elisabeta Boleyn

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 8:49 pm

C ile olmak onu her zaman daha yükseklerde hissettiriyordu. Erkek arkadaşını takip edip raporlar vermeler bütün hepsi onun neşesiydi denilebilir. Bu sabah onu aradığında mükemmel bir gün olacağına emindi. Bütün dükkan sahipleri onu tanıyordu ve en iyi ürünlerini sergiliyordu. Emindi ki ileride kendisi de C gibi bir kız olacaktı. Zaman zaman C'ye annesinin tasarımlarından öneriler yapardı hatta bir keresinde sadece onun için bir tasarım yapmasını istemişti annesinden. Bunun için defalarca yalvardığını ve moda atölyesinde her türlü ayak işini yaptığını hiç unutamazdı.

İlk bakışta C'nin tercihi pek hoşuna gitmemişti. Tasarımcı sanki bu ayakkabıyı sarhoşken yaratmış gibiydi. Ama yine de sıradan bir müşterinin gözünü boyayabilecek bir deri kullanmıştı. Ne olursa olsun C'nin mükemmeliyetçiliğinde tek bir hata bile olmamalıydı." Şuradaki kırmızı çok daha hoş gözüküyor üstelik tasarımcısı son zamanların gözdesi. Kusursuz ayakkabılar yaratıyor denilebilir." deyip eline aldı. Ayakkabı dolgu topuktu fakat tasarımcısı dolgusuna aynı deriyi koymak yerine pembe tüller koymuştu. Bu da ayakkabıyı oldukça sıradışı ve dikkat çekici yapıyordu. Onun da istediği buydu ya zaten...
" Denemek ister misin C ?"
Evie C. Zamora
Evie C. Zamora

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 9:42 pm

Liz elindeki ayakkabıyı biraz daha inceledikten sonra sağımda bulunan rafa doğru ilerledi ve kırmızı bir ayakkabıyı eline aldı. Mükemmel bir bilgelikle ayakkabı hakkında bana bilgi verdi ve ben de onu her zamanki gibi şaşkınlıkla dinledim. Annem ölmeden önce bana hep şirin elbiseler dikerdi, tabi ki o zaman 4 yaşındaydım. Şimdiki gibi dar paça yırtık kotlar, mini elbiseler giymezdim. Karpuz kollu tasarımcı işi elbiseleri bana giydirdiğinde yüzünde oluşan o gülümsemeyi hiçbir zaman unutamayacağım galiba. Annemi o kadar özledim ki, hayata veda ettiği o günden beri kendimde olmadığımı söyleyebilirim. Annem şu an yaşıyor olsaydı çok daha masum ve terbiyeli bir kız olurdum. Babamlayken sanki ondan intikam almak için tüm bu yaramazlıkları yapıyordum. Sylvia'nın aptal suratını görmek istemediğim için sürekli evin dışında takılırdım. Aptal Sylvia. Babamı nasıl da ele geçirdi ve eminim annem yani Penelope yaşıyor olsaydı bu yaşımda bile bana dünyanın en masum elbiselerinden alırdı, asla Sylvia'nın doğumgünümde aldığı gibi sürt*kçe bir elbise almazdı.

Liz'in parlayan gözlerine baktım, ne kadar şanslıydı. Annesi onunlaydı ve onu seviyordu. Bazen Liz'in yerinde olmak istiyordum. Bu kadar alışveriş bilgisi dolu, annesinin sevgisiyle kuşanmış bir kız. Masum ve temizdi, bense sanki çoktan kirlenmiştim. "Evet, bu gerçekten diğerinden daha güzel Liz. Bunu sana almalıyız, sana daha çok yakışacağına eminim." Annemi düşünürken vücuduma işleyen masum duygularla bir anda kendimi melek gibi hissettim. Liz'in beni gördüğünden beri gülümseyen gözlerinin canlılığı benimkilere de geçmişti, yüzümde capcanlı bir gülümseme vardı, en sevdiğim ikinci sınıftı o. En sadık ve en iyisi. Hatta ikinci adım olan C ile sesleniyordu bana, kimse ikinci adım olan C'nin gerçek anlamını bilmiyordu, o bana bunu hiçbir zaman sormamıştı da. Sorarsa cevap verirdim, ona güveniyordum. O gerçekten, dördüncü sınıfa geldiğinde okulun en değerli kızı olacaktı.
Lia Elisabeta Boleyn
Lia Elisabeta Boleyn

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 10:02 pm

Ayakkabıya baktıkça gözleri büyüyordu. O kadar çok incelemişti ki o kırmızıyı bir an için masmavi gözlerinin kan rengi olabileceği hissine kapılmıştı. Bu aptal düşüncenin ardından hafif kıkırdadı. C'ye doğru baktığında ruhunun mağazanın içinde olmadığını farketmesi oldukça kolaydı. Yine neler düşünüyordu böyle ? Onu dürtüklemek yerine dolgudaki tülleri incelemeye koyuldu. Çok sıkı bağlanmıştı ayakkabıya öyle bir fırlamayla sökülecek cinsten değildi. Eğer C birinin kıçına tekme atarsa ayakkabı sağlam kalırdı en azından. Aslında o renk tüllerden hafif çocukça bir elbise ve ayakkabının derisinden de bir elbise kemeri parti için tatlı bir uyum oluşturabilirdi. Aman tanrım bunu giyebilecek kişi kendisiydi ancak C asla böyle çocukça kıyafetler giymezdi bir türlü içindeki uçarı çocuğun isteklerini kapatamıyordu El.

C'nin böyle bir teklifte bulunması onu delice sevindirmişti. Öyle kolay kolay II. sınıflar popüler kızlardan hediye almayı beceremezlerdi. Ne olursa osun bu teklifi nazikçe geri çevirmeyi düşündü. Ama ayakkabıyı da öylesine arzuluyordu ki.. Klasik hayalleri geldi önüne - hani şu bir ekbiseyi ya da ayakkabıyı gördüğü zaman kapıldığı hayaller-. Onun için gelecekteki sevgilisiyle geçirecekleri özel gece ve bu ayakkabı.. Tanrım bu kadar mükemmel olamazdı. Hemen toparlanıp C'ye döndü. " Bu gerçekten çok hoş bir jest fakat bunu kabul edemem. Hem şeyy.. Bence bu ayakkabı sana daha çok yakışır boyun daha uzun ve şeyy dolgu topuk bence uzunlara daha çok yakışıyor. Hem , ıı bu ayakkabıya uyacak çok daha güzel elbiselerin olduğuna eminim." Çok fazla mı pot kırmıştı ? Toparlamak için tatlı bir şekilde gülümsedi.
Evie C. Zamora
Evie C. Zamora

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 10:10 pm

Liz'in teklifimi reddetme çalışmasına gerçekten kalbim kırılmıştı. Çünkü ayakkabıya nasıl bağlandığını görebiliyordum kesinlikle onu çok sevmişti. Benden daha çok sevdiği kesindi, alacaktım o ayakkabıyı ona ve o da baloda falan giyecekti işte. Dikkatleri üzerine toplamayı sevdiğini biliyordum, farklı olmayı da seviyordu, hak ediyordu işte. Teklifime verdiği cevaptan ötürü hafif bir kahkaha attım ve gülümsedim.
"Hayır Liz, bunu sen hak ediyorsun. Hem her zaman ben kendime bir şeyler alıyorum ve bence sana bir hediye almamın zamanı çoktan geldi. Burada bana daha çok yakışacak bir sürü ayakkabı var ama bu özel ayakkabı buradaki diğer ayakkabıların içinden sana en çok yakışacak olanı ve büyük ihtimalle Manhattan'da bunu en iyi taşıyacak fıstık da sensin."
Göz kırptım ve bir görevli çağırdım. Başka bir kadınla ilgilendiği için bana biraz sonra geleceğim işareti yaptı, sanki başka görevli yok Tanrım. Her neyse ben de üst rafta duran bir ayakkabıyı incelemeye koyuldum, Tanrı aşkına bu gerçekten harikaydı! Beyaz ve karışık bantlarıyla ayağı kaplayacak bir şekilde tasarlanmıştı, birkaç yerinde beyaz, dantele benzeyen örgüleri vardı. Süperdi, beyaz bir elbisenin altına da harika dururdu. Elimi hemen ayakkabıya uzattım ve Liz'in eline tutuşturdum. "Hadi bana bu ayakkabıyı anlat, olumlu bir şeyler söyle, bunu gerçekten çok sevdim!" Yüzümde çocuksu bir gülümseme vardı, lolipop almış küçük bir kız gibi sevinmiştim.
Lia Elisabeta Boleyn
Lia Elisabeta Boleyn

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 10:27 pm

C'nin tepkisini görünce hafifçe dudağını ısırdı. Gerçekten de bu ayakkabıya bayılmıştı. Gelecekteki Bay X de onu bu ayakkabıyla gördüğünde hayran olacaktı ona. C'nin havaya sokmada üstüne yoktu. Manhattan'da bu ayakkabıyı en enteresan biçimde o giyerdi herhalde. " Ahh C çok teşekkür ederim ne diyeceğimi bilemiyorum. İnan bu hediye beni çok onure etti. Madem bana bir şey alıyoruz o zaman sen de bu mağazadan eli boş çıkamazsın. En mükemmel ayakkabı seni olacak seç hadi !" deyip çocuksu bir biçimde kahkaha attı.

Gözünü bir an kırmızı ayakkabıdan ayırdığında C'nin beyaz bir ayakkabıyı kurcaladığını gördü. Hafifçe yaklaşırken C ona dönüp tutuşturuverdi ayakkabıyı. "Hadi bana bu ayakkabıyı anlat, olumlu bir şeyler söyle, bunu gerçekten çok sevdim!" İlk başta ayakkabıyı hafifçe süzdü çok iddialıydı kendisine uymayan daha asi bir tipi vardı. Danteli o havayı hafif yumuşatsa da C'nin karakterine uygundu. Neyse ki siyah ayakkabı gibi vasat değildi. Topuğu da bir farklıydı. Neyse sonuç olarak şık bir şeydi. " Durdun durdun turnayı gözünden vurdun. Hiç bakma derim etrafa senindir bu ayakkabı tabi şu görevli bizimle ilgilenmeye tenezzül ederse." Hafif sinirli bakışlar attı görevliye. Ardından güleç yüzlü adam onlara doğru yaklaştı. " Buyrun"
Evie C. Zamora
Evie C. Zamora

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 10:37 pm

Liz'in ayakkabıya yaptığı yorum beni gerçekten çok mutlu etmişti ben de görevliye doğru sert bir bakış attım. Fark ettim ki Liz de aynısını yapmış. Adam yapmacık bir gülümsemeyle yanımıza geldi ve "Buyrun" dedi tüm o sahte gülüşle.
O beyaz dantellere baktıkça annemin bana yaptığı elbiselerdeki danteller geliyordu aklıma, saf ve temizdi. Beyazdı işte, daha masum hangi renk vardı? Bu ayakkabıları giydikçe annemin hatıralarını hatırlayacaktım. Annem, annem.. Seni o kadar özledim ki. Bir an görevlinin orada olduğunu unuttuğumu fark ettim ve bana attığı sahte gülüşe karşılık olarak daha sahte bir gülümsemeyle cevap verdim.
"Beyaz ayakkabının 38 numarasından istiyoruz ve kırmızı ayakkabının da .. Sen kaç giyiyorsun ki?" dedim Liz'e doğru.
Telefonumun titrediğini fark ettim, mesaj gelmiş olmalıydı ama şu an Liz'in yanımda olmasının ve bu güzel ayakkabıyı almanın mutluluğuyla küçük bir titreşimi takmadım.
Lia Elisabeta Boleyn
Lia Elisabeta Boleyn

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 10:56 pm

Gerçekten şu görevli sinir bozucuydu. Bu kadar popüler dükkanlarda daha kaliteli adamlar olmalıydı. Neyse fazla uzatmaya gerek yok diye düşündü. " Ben 39 alayım dar kalıp gözüküyor."
Ah tanrım bu ayakkabılar tapılası derecedeydi. Her elbise her ayakkabı onun ilk gecesine aitti daha doğrusu o öyle düşünürdü ama bu seferki farklıydı. C hediye ettiyse kesinlikle bir uğuru olacaktı. Emindi ki onun gibi birinin hediye ettiği ayakkabılar onun mükemmelliyetini taşıyacaktı.. En azından bu duyguyu hissederek giymesi bile yeterliydi onun için. Her erkeğin sahip olması gerekn biriydi C ama sahip olmak yetmezdi ona kendisi gibi değer vermeliydiler. Yine de şunu biliyordu C oldukça zeki bir kızdı ve zaten basit erkeklerle uğraşmazdı. Karşısındaki onu aldatsa da aldattığı kişi onun yerinin apayrı olduğunu bilirdi, bilmek zorundaydı.

Ayakkabıların gelmesini beklerken C'ye döndü " Ee burdan sonraki durağımız neresi?" Besbelli sabırsızlığı depreşmişti Ella'nın. Böyle bir ayakkabıya sahip sahip olan herkes sabırsız olurdu ona göre. Giymeye kıyamamak gibi bir durum söz konusu olamazdı. Çocukken annesinin aldığı kırmızı rugan ayakkabılar gibi bütün gün ayağında gezdirecekti onu. Tanrım kendi içinde espri yapmaya çalışan kaç insan vardır bu dünyada ?

En son Lia Elisabeta Eugen tarafından C.tesi Tem. 24, 2010 4:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Evie C. Zamora
Evie C. Zamora

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 12:21 am

Kasaya doğru ilerledik ve kredi kartımı sinir bozucu gülümsemesi olan görevliye uzattım. Yanındaki bir başka bayan görevli ise ayakkabıları kutularına, kutuları da torbalara koymakla meşguldu. Yavaş tavırlarına iyice sinir olmadan neyse ki işimiz bitti ve Liz'in sorusuna cevap verirken mağazadan dışarıya doğru yürümeye başladık. "Sen nereyi istersen Liz, bugün senin günün olsun. Şu an ne istersen yapabilecek durumdayım, konuşalım istersen Central Park'da ya da sen ne istersen işte. Ayakkabılarını baloda giymelisin, sana çok yakışacaklar." dedim ve yüzüme gerçek bir gülümseme kondurdum.
Liz'e ne kadar uğraşsam da onu ne kadar sevdiğimi anlatamayacaktım herhalde. Masmavi çekici gözleri vardı, kömür rengi saçları ve sürekli dudağında duran kırmızı rujuyla bir ikinci sınıf kızından çok daha çekici ve kaliteliydi. Onun beni sevmesini seviyordum, başka bir sonuncu sınıf kızına aynı şeyleri yapmasını da istemiyordum. Liz benim en iyi arkadaşlarımdandı, başkasının olamaz.
Yeni bir şey almanın mutluluğuyla parıldıyordum yine. Mağazadan çıkarken kendi kendime bugün bloguma yazdığım şarkıyı mırıldanıyordum. What a bad little girl I am, what a bad little girl I am! Cebimdeki telefon bir kez daha titredi ve bu sefer gelen mesaja bakmam gerektiğini düşündüm. Jake'dendi. Kaçamaklarla ilgili bir şeyler yazıyordu ama ben kötü yoldan çıkmıştım bu sefer. Değişkenliğim yine kişiliğimde başrolü kapmıştı açıkçası.
Lia Elisabeta Boleyn
Lia Elisabeta Boleyn

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 11:51 am

C ile olmak gerçekten güzel olmuştur her zaman. Hatta bugün iki kat daha güzel bile denilebilir. Ona değer vermesi çok hoşuna gidiyordu ve asla borçlu kalmak gibi bir durum meydana gelsin istemezdi. Kendisine verdiği değeri aynı şekilde ona iletmeliydi, hem onu çok çok sevdiği için hem de onun gibi birine sahip olmanın kolay olmadığını bildiği için.
Yavaş yavaş ayakkabıları güzel fakat o güzelim ayakkabıları satmaya uygun olmayan insanların bulunduğu mağazadan dışarı doğru çıktılar. Gerçekten fevkaladenin fevkinde bir hava vardı bugün Manhattan'da. Sanki bu sabah doğmuş bir bebek gibiydi Man. Mis kokuluydu güneşi de tepeden sıcacık gülümsüyordu. Etraftaki insanlar genelde kendileri gibiydi, aldıkları her yeni eşyayla tazelenen gençler. Fakat biliyordu ki bu bebek akşam ölecekti. İçkiyi fazla kaçırmış ve direklere, park eden arabalara çarpa çarpa yürüyen kadınlar; içkinin en coşturduğu anlarda limuzine binen adam ve yanında bir ya da birkaç kız... Bozulacaktı tüm temizlik bebek Man öldüğünde. Gündüzdeki gibi ufak dedikodularla canı acımayacaktı tamamen gidecekti güzelliği. Bazı aşklar o aşkların yaşandığı yataklar bile yaşatmaya yetmeyecekti onu. Belki yeniden doğardı bir sabah, belki de bir genç kız bir daha asla o doğuşu seyredemeyecekti. Hep ölecekti Manhattan onun için. O kirli gecelerin birinde hayallerinin sönmesini, umutları henüz yeşermişken solmasını istemiyordu Ella. Bebek Manhattan onun için hep yaşasın istiyordu. Çünkü burası onun yaşamının ta kendisiydi.

Bu kötü düşüncelerden arınıp C'ye doğru sorusuna cevap bekleyen bakışlarla döndü. "Sen nereyi istersen Liz, bugün senin günün olsun. Şu an ne istersen yapabilecek durumdayım, konuşalım istersen Central Park'da ya da sen ne istersen işte. Ayakkabılarını baloda giymelisin, sana çok yakışacaklar." diye yanıtladı C ve güldü. Kararsız kalmıştı o anda. Central Park'ı seviyordu fakat şuan temiz hava ona çok daha iyi geliyordu. Karnı da epey acıkmıştı. 'Boşver' dedi içinden. Gün yeni başlamıştı ve mide bu kadar erken düşünülmezdi değil mi ? Hem biraz dedikodudan kimse ölmezdi." Bugün hava çok hoş C dışarıda sohbet ederiz hiç olmadı bir kafede otururuz kimse duymaz bizi merak etme, fısıltılara sahibiz" diye cevap verdi ardından hafifçe kıkırdadı. O an C'nin telefonunun titrediğini farketti. Galiba ayakkabıcıda gelen ses de ondandı. " Hayrola hayranların durmak bilmiyor eğer işin varsa ben tutmayayım seni. Yüzün değişti yanii eğer istersen şeyy olabilir benim için farketmez." dedi. Ne olduğunu merak ediyordu doğrusu. Merak insanın başına iş açar derler eğer önemli değil derse tekrarlamayacaktı sorusunu. Bu günü mahvetmeyi istediği söylenemezdi.
Evie C. Zamora
Evie C. Zamora

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimePaz Tem. 25, 2010 8:16 pm

" Hayrola hayranların durmak bilmiyor eğer işin varsa ben tutmayayım seni. Yüzün değişti yanii eğer istersen şeyy olabilir benim için farketmez."

"Senin istediğin olsun Liz." dedim ve gülümsedim, mesajın kimden geldiğini söylemek istemiyordum diyemem ama üşenmiştim işte. Mağazaların ve parlayan genç kızların arasında ilerliyorduk. Güneş adeta California'yı, rol yapan beyefendiler Broadway'i kıskandırıyordu. Böylesine güzel bir havada yapılabilecek en iyi şey alışveriş olsa da, güneşin biraz fazla tepede olması yüzümde oluşabilecek herhangi bir çil ya da leke sorununu da beraberinde getiriyordu. Neyse dedim içimden, bir kerelik bir şey olmaz herhalde.

Liz sessizdi ama yüzünde bir gülümseme vardı. Ayakkabısını sevdiğini anlamıştım, bana uyan bir ayakkabı değildi yani en azından tarzıma uygun değildi. Ancak Sylvia'nın bana hediye ettiği ayakkabılardan çok daha güzel olduğu apaçık ortadaydı. Yine de benden daha çok Liz'e yakışacağı da bir gerçekti. Ben aldığım ayakkabıdan gayet memnundum, dediğim gibi, bana annemi hatırlatacaktı. Hatta belki baloda bile giyebilirdim ama utanması ve gururu olmayan kızların, çapkın erkeklerin arasında o masumiyetinin gitmesini istemediğim için bu fikri hemen aklımdan sildim. Onu doğumgünümde giyecektim, evet, annemi hatırlayacağım bir günde. Beni doğurduğu o muhteşem günde onu hatırlayacaktım. Benim doğmamdan çok, beni doğuran o kadının sevecen bakışları önemliydi. Şimdi Sylvia yerinde onun olmasını ne çok isterdim.

"Liz, seninle ne kadar çok takılsak da çok az konuştuğumuzu fark ettim. Mesela, hayat hakkında. Bana biraz soru sorsana, benimle ilgili. Ben de sana merak ettiğin her şeyin cevabını veririm. Tabi ki kimseye söylemeyeceksin, söylersen hayatının sonu olacağını belirtmeme hiç gerek yok."
Lia Elisabeta Boleyn
Lia Elisabeta Boleyn

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimePaz Tem. 25, 2010 9:07 pm

Umduğu cevabı pek de alamamıştı Ella. Aslında C'ye daha yakın olmak istiyordu. Aralarında basit bir sevgili muhabbetinin bile geçmediğinin yeni farkına varmıştı. Bazen ufak takipler falan vardı hepsi bu. Oturacak güzel bir kafe için etrafa bakınırken sürekli dudağını ısırdığını farketti. Çantasından 'ilk yardım aynam' diye tabir ettiği içinde kırmızı rujunun bulunduğu aynayı çıkarttı. Sürekli ısırmakta olduğu yer hafiften şişmişti ve ruju da silinmişti. Hemen rujun ucunu dudağının kenarında değdirdi ve bu sorun da şipşak halledilmiş oldu.

C tercihi kendisine bırakmıştı fakat C'den asıl istediği bu değildi. İstediği her şeyi yapabilirdi sadece sıkı dost olmak onun sıcaklığını hissetmek istiyordu. Doğru, zordu bunun gerçekleşmesi fakat onunki de umuttu bir bakıma. Hem uzun zamandır bir erkek arkadaş arıyordu kendisine. Fazla gece kuşu olmadığından ihtimallerini kısıtlasa da... Kahretsin bilmiyordu işte ne olacağını ve yanında mükemmel biri dururken konuşamıyordu bunları. Yaşıtları onun isteklerini karşılayamazdı bir ilişkide. Yaşça büyüklerin de onu tek gecelik ilişkiler için kullanacağına emindi ve kararsızlıklar dünyasında boğulma seviyesine gelmişti. Bir gün alıp başını barda bulduğu ilk erkekle yatmak gibi düşünceye sahip olmaktan da açıkçası korkuyordu. Ne yapsaydı ki ?

"Liz, seninle ne kadar çok takılsak da çok az konuştuğumuzu fark ettim. Mesela, hayat hakkında. Bana biraz soru sorsana, benimle ilgili. Ben de sana merak ettiğin her şeyin cevabını veririm. Tabi ki kimseye söylemeyeceksin, söylersen hayatının sonu olacağını belirtmeme hiç gerek yok."
Biraz uyarıcılığını hesaba katarak onunla konuşma isteğini dile getirmişti C. Bu gayet de heyecan vericiydi. Beynini kemirip duran soruyu tekrar sormak istiyordu. Yüzü değişik bir biçimdeydi. Madem konuşacaklardı o zaman bunu sormalıydı evet her ne pahasına olursa olsun bir şey de olsa bilmek istiyordu C hakkıında. Sadece GG'den duymak değildi istediği. Ayrıca asla birine söylemezdi, asla böyle alçak olmamıştı olamazdı da. " Evet sana fazlasıyla katılıyorum. Bence birbirimize bir şeyler anlatmamız bizi daha çok kaynaştıracaktır. Ayrıca asla senin sırrını ona buna taşıyacak kadar düşük bir kız olmam güven bana. Galiba sorum belli. Yüzünün şeklini çözemedim C." Bir nefes alıp fısıltıyla omzuna yaklaşıp " Neler oluyor" dedi.

Gerçekten de neler oluyordu ?
Evie C. Zamora
Evie C. Zamora

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimePtsi Tem. 26, 2010 7:31 pm

"Evet sana fazlasıyla katılıyorum. Bence birbirimize bir şeyler anlatmamız bizi daha çok kaynaştıracaktır. Ayrıca asla senin sırrını ona buna taşıyacak kadar düşük bir kız olmam güven bana. Galiba sorum belli. Yüzünün şeklini çözemedim C." Yüzümün şeklinde ne olduğunu düşünmeden edemedim o saniye. Acaba nasıl görünüyordum? Kızgın mıydım? Nasıl göründüğümü bilmesem de yüzüme bir gülümseme monte edersem sevecen gözükeceğimin farkındaydım ve ben de öyle yaptım.
"Ah, her zamanki gibi işte. Kaçamaklardan bahseden bir erkek, çok da anormal değil aslında. Telefondaki mesajlardan bahsediyorsan." Son cümlem biraz iğneleyiciydi ama çok da ağır bir anlam yüklememiştim. O sırada Forever 21 'ın önünden geçiyorduk, vitrine koydukları kusursuz beden ölçülerine sahip bir mankenin üzerinde duran o beyaz elbiseyi gördüğüm anda yolun ortasında durdum, bir iki adım geri gittim ve vitrine doğru yürümeye başladım. Liz de aniden duruşum karşında şaşırdıktan sonra beni takip etti ve gözlerimi diktiğim şeye baktı. Bu mükemmel beyaz elbiseyi almalıydım, mükemmeliyet akan bu saf elbiseyi almalıydım. Ruhumu tamamlayan bu dikişleri ve kumaşı üzerimde hissetmeliydim.
"Bir saniye izin verirsen." dedim Liz'e ve mağazanın içerisine doğru hızlı adımlar atmaya başladım. Önüme çıkan ilk görevliye, "Vitrindeki beyaz elbisenin 38 bedenini alacağım ve hayır kabine götürmeyin, kasaya götürün." dedim. Sonra hemen çantamdan cüzdanımı ve cüzdanımdan kartımı çıkardım ve başka kızıl saçlı bir görevli onu torbaya koyarken ben de kasanın arkasındaki adama kartımı uzattım. Babamın kartıydı aslında, ama olsun. Benim gibi kullanmama izin verilmişti ya bir kere. Fişi, kartı ve torbayı aldıktan sonra beni mağazanın kapısında aynı şaşkınlıkla bekleyen Liz'e gülümsedim ve elini tutarak bir iki adım ilerledim ve sonra elini bıraktım. "Devam edebiliriz şimdi."
Lia Elisabeta Boleyn
Lia Elisabeta Boleyn

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimePtsi Tem. 26, 2010 8:05 pm

Yarım kalan cümleler... C'yi bazen hiç anlamıyordu. Bir anda konuşmasını kesip o 'beyaz elbise'ye odaklanmıştı. Durduğu ilk saniyelerde afallamıştı El. Geri döndüğünde C'yi elbiseye taparcasına bakarken gördü. Öylesine ani hareketler yapıyordu ki takip edemez olmuştu. C içeri girdiğinde tam peşinden bir adım atıyordu ki önünde görünmez bir duvar onun geçmesine izin vermedi. O duvar besbelli zihniydi. Tam ciddice konuşurken elbiseye balıklama dalması oldukça rahatsız etmişti Ella'yı.

C içeri girdiğinde vitrindeki elbiseyi incelemeye koyulmuştu El de. Gerçekten kusursuz bir elbiseydi fakat bu elbiseye önünden milyon kez geçse bakmazdı bile. Bunun içinde bir küçük kadına benzeyeceğine emindi. Ya da annesinin empoze ettiği 'yaşına göre giyin ki diğer kıyafetleri giydiğin zaman herkesten daha çok dikkat çek' olayı tam bir palavraydı. Ama yıllardır bu düşünce onun kafasında öyle bir yer edinmişti ki mantıksızlığını bile bile harfiyen uyguluyordu bunu. Vitindeki elbiseyi incelerken C'yi hararetli bir biçimde gördü. Elbise ne kadar da heyecanlandırmıştı onu. Kabine doğru yönelmemiş direk olarak kasayı hedef göstermişti kendine. Ah tanrım kendisi olsa böyle bir şeyi asla yapmazdı.

C elini tuttuğunda " Gerçekten de aşık oldun elbiseye." deyip hafiften sırıttı.
"Devam edebiiriz şimdi." elini bıraktıktan sonra böyle demişti. O ise konuşmak yerine mimiklerini kullanmayı tercih etti C'ye dönüp bir 'ee nerede kaldığımızı biliyorsun' bakışı attı ve çocukça gülümsedi.
Evie C. Zamora
Evie C. Zamora

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeSalı Tem. 27, 2010 1:32 am

Elimde elbisenin torbasının verdiği sıcaklıkla gülümsüyordum şimdi. Açıkçası bu ani hareketlerimden Liz'in sıkıldığı belliydi ancak o elbiseyi almadan edemezdim. Dediğim gibi beyaz rengin masumiyeti bana hep annemi hatırlatır. Benim pek masum olmadığımın farkındayım ama masumiyeti taşımak kadar güzel bir şey de olamaz herhalde. Lafın tam ortasında bir anda Liz'i sokağın orada bırakmam Liz'in moralini bozmuş olabilirdi ama pek haklı olduğunu söylemem. İnsan bir elbise ya da kıyafet ya da herhangi bir şeyi çok beğenince deneme zahmetine bile girmeden alıverir. Bunun örneğini tanıdığım her insanda görmüşümdür sanırım. Ve eminim ki eğer Liz de bu şekilde bir şeye aşık olursa, bir eşyaya mesela, o zaman onun olduğu kadar şaşkın kalmam olaya.
"Gossip Girl'ün ortaya attığı bir iftira, başkaları buna haber diyor. Bu yüzden kafam karışık ve moralim bozuk. Okumuş olmalısın." dedim Liz'in yüzüne bakmadan. İlerlediğim yoldan geçen insanların yüzlerini ve kıyafetlerini inceliyordum. Her zaman en sevdiğim aktivitelerden biri olmuştur. Kim ne giydi, nereden almış, ben de almalıyım, ne kadar vasat falan. Yanında Giss veya Sym olduğu zaman bu daha eğlenceli olurdu tabi ama şu an Giss'in benimle konuşmadığını hatırlamak sadece yüzümdeki neşe dolu gülümsemenin solmasına neden olmuştu. Giss'den ne kadar özür dilesem de bir süre benimle konuşmazdı, GG'nin her zaman doğru haberler yaptığını düşünenlerdi. Oysa ki ben GG'yi şahsen sevmezdim. İnsanların hayatını mahvetmekten başka bir işi olmadığına göre, kompleksli biri olduğu apaçık ortadaydı. Belki de gençliğini yaşayamamış bir yetişkindi, her neyse, sonuçta sorunları olan biri olduğuna inanıyordum.
Lia Elisabeta Boleyn
Lia Elisabeta Boleyn

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeSalı Tem. 27, 2010 4:48 pm

İşte yine bir GG vakası... C ile Gisela'nın kıskanılacak bir dostluğu vardı. Hatta böyle bir dostluğa sahip olmak için veremeyeceği tek bir şey bile yoktu. Nasıl olur da böyle bir haber çıkabilirdi. Ahh hani şu filmlerde olur ya bir omzunda melek bir omzunda şeytan işte bu sefer gerçekti onlar. Şeytan kısmı " Emin ol El herkes hayatı boyunca böyle şeyler yapabilir, hiç ummadık şeyler karşına çıkabilir saf olma tatlım bir gün belki sen de.." silkindi. Böyle bir şey asla olamazdı C iyi bir kızdı ve emindi ki dostluğuna değer verirdi. İyi kalpli Ella'yı gerçek Ella'yı dinleyecekti ve arkadaşına şüphesiz bir şekilde güvenecekti. Eğer gerçek bir dostsa bunu yapmak zorundaydı. Yanında iyi durup arkasından dolaplar döndüren sürtüklerden biri değildi ve asla da olmaya niyeti yoktu. Hem GG'ye bunu söyleyen C'nin düşmanları olabilirdi. Bir kız ne kadar popülerse o kadar da düşmanı vardır. Bunu herkes bilir mutlaka ama mutlaka birileri C'ye oyun yapmış ve bunda da kullanacakları en etkili aracı yani GG'yi kullanmışlardı. Er ya da geç gerçek ortaya çıkacaktı. Hiçbir şeye GG nokta koyamazdı tam aksine her şey onda başlardı. Hiçbir yalanı ya da hiçbir gerçeği şeffaf bir şekilde sunamazdı GG. Kalın perdenin ardını zaman gösterecekti yalnızca zaman..

C'nin yüzündeki sabit gülüş yerini donuk bir faza bırakmıştı. Ella biraz da olsa suçluluğu kendinde arıyordu o sebep olmuş gibi hissediyordu gülüşünün sönmesine. Ama artık kendisi de bıkmıştı. Emindi ki şu anda yanında Gisela olsa daha çok sevinecekti fakat yapabileceği en iyi şey acılarının üzerine geçici bir perde örtmekti. Bu sefer en büyük kararlılığıyla döndü ve " GG'ye inanmıyorum aslında Manhattan'daki çoğu kişiye inanmıyorum tatlım. Elbet bir gün her şey tepedeki güneşin bizi aydınlattığı gibi aydınlanacak ve gerçeği herkes ama herkes öğrenecek. Yan masalardaki fısıltılar artık başka bir olaya için hararetlenecek. Ben sana inanıyorum kalbimin izinden gidiyorum da denilebilir buna. Böyle bir şey oldu ya da olmadı fakat mutlaka elle tutulacak bir sebebi var. Şimdi yanında ben varım, bak ben. Madem bugün ben nereye istersem oraya gideceğiz o zaman hakkımı geceye saklıyorum eğleneceğimiz bir geceye. Şimdiyse birkaç browniyi mideye indirsek bir şey olmaz. Burnum çikolata olursa haber verirsin." deyip ufak bir kahkaha attı. Tek kaşını havaya kaldırıp " Anlaştık mı ?" dedi.
Evie C. Zamora
Evie C. Zamora

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 6:54 pm

"Peki." dedim ve gülümsedim. Zaten şu son günlerde bana en zor gelen şeylerden biriydi gülümsemek. En yakın arkadaşımı kaybetmişken ve Gossip Girl saçmalığına kafayı takmış bir sürü insanın beni bir sürt*k olarak görmesinden nefret ederken. Liz'e her ne kadar içimdeki her şeyi dökmek istesem de, bazen içimdeki o ses bana, hayır, diyordu. Hayır, söyleme ne gerek var? Kendini bir kızın önünde küçük düşürmen ne kadar saçma Evie.

Sonra kendimizi tek şubeli bir cafenin önünde bulduk. Slice'n Sugar. İki bayanın açmış olduğu, köşedeki küçük bir cafe ve tatlıcı. "Gel, buranın brownisi harikadır." Ardından içeriye girdim ve hamur, çikolata ve şeker kokusunun her tarafı kapladığı bu minimalist tasarımlı dükkanın tezgahına doğru ilerledim. "Bence oturup yemeliyiz." dedim ve tezgahtara baktım. -Sanırım bir dergide çıkmıştı bu kadın, Marie Claire? Bilmiyorum ama bu dükkanı anlatan küçük bir yazı okuduğuma eminim, burayı açan iki kadından biri, ama hangisi? Ya Emily ya da Lisa olmalı. Her neyse- "İki browni ve.. bana bir muzlu süt." dedim ve Liz'e döndüm, "Birer tane söyledim çünkü, kalori almak istemeyiz. Sen ne içmek istersin?"
Lia Elisabeta Boleyn
Lia Elisabeta Boleyn

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 7:52 pm

Yine eski C ve onun Liz'i vardı karşısında. Tam o aradığı gülümsemeyi yakalamıştı işte.
C gerçekten de işini biliyordu. Burası tam da kendisine göreydi, ufak ve sıcak bir cafe. Eğer brownileri güzel diyorsa mutlaka güzeldi. Uzun zamandır böylesine iştah açıcı bir dükkana girmemişti. Sanki her şey yeni pişmişti ve muhteşem sunumlarla müşterilerini bekliyordu. Bu koku bir yandan da ona annesinin yaptığı kurabiyelerin kokusunu andırıyordu. Her seferinde bütün tepsiyi tek seferde bitireceğini iddia ederdi. Ahh küçük Elisabeta...

"Katılıyorum tatlım bu kokular inanılmaz çekici." O sırada bize bakan tezgahtarı farketmemişti. Ah tanrım çok utanç vericiydi. Kendini bir an 'obur şirin'e benzetmişti. " Kesinlikle, yakında Manhattan'ın oburu diye adım çıkacak. Bir de cappucino lütfen." dedim ve C ile birlikte masaya yöneldik. Henüz oturmuştuk ki süper hızlı servislerimiz geldi. Güler yüzlü bir bayan "Afiyet olsun" dedi ve yanımızdan ayrıldı. Tam şu uzun zamandır kafasında tasarladığı 'sevgili bulma' düşüncesini açacaktı ki lanet olası telefonu çalmaya başladı. Kimdi bu münasebetsiz diye düşündü.

" Efendim anne, ahh olamaz tamam hemen geliyorum kıyafetleri ve takıları kaldırmışlar değil mi, hay aksi kimin aklına gelirdi tamam anne sen rahatça bul yüzlerini kızın burada, emin ol her şeyi halledeceğim tamam sen şimdi en iyi modellerle buraya geliyorsun ve atölye eskisinden güzel anlaştık mı? Tamam anne çıktım bile, hadi öptüm görüşürüz." bir bu eksikti gerçekten, annemin atölyesini su mu basmış, inanılacak gibi değildi fakat annesi İtalya'dayken olayları kontrol altına alması gereken kişi kendisiydi.

"Ah tatlım böyle ayrılmak istemezdim ama atölyeyi su basmış e haliyle yeni dikilen tasarımlar falan su içinde kalmış. Uf, annem de yok gerçekten zor olacak. Lütfen başka zaman telafi edelim." deyip uzaktan öptü C'yi. Hızlı adımlarla dükkandan çıkıp bir taksiye atladı. Ve C'yi sıcak cappucinosuyla baş başa bıraktı..
Evie C. Zamora
Evie C. Zamora

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 8:00 pm

Su mu basmış? Tanrım, ne kadar ilginç. Şimdi de küçük bir kız tarafından Slice'n Sugar'ın ortasında bırakılmıştım. Ne kadar küçük düşürücü. "İyi o zaman, sen git. Annene üzüldüğümü söylersin." dedim ve Liz'in aceleyle dükkandan çıkışını izledim.
Muzlu sütümden bir fırt çektim, kafeini oldukça az kullanmaya çalışırdım. Brownimden bir ısırık aldım ve gözlerim, dışarıda geçen insanlara ve onların arasından sıyrılmaya çalışan Liz'e baktım. Kızın kömür rengi saçları, deniz gibi gözleri ve dolgun dudakları vardı. Kaç kez daha aynı şeyi düşüneceğimi bilmiyordum ancak bariz bir şekilde bu kız geleceğin Queen Bee'si olabilecek kapasitedeydi ve gerçekten de bunu istiyordum.
Erkek peşinde, salyalarını akıtan kızların yerine, Liz gibi masum ve güzellikle döşenmiş bir kız lider olmalıydı. Zaten Liz'de bu özelliği sezmiştim, diğer küçük sınıftakiler gibi ezik takılmıyordu. Belli ki olgun biriydi bu yüzden kendi sınıfı ona çocuksu ve saçma geliyordu. Bana da bir zamanlar öyle gelmişti, Queen Bee gibi olmak yalnızca birinci sınıftayken benim de hayalimdi ama şimdi fark ediyorum ki. Tüm erkeklerin sadece vücuduna bakarak insanı yargılaması gerçekten çok kötü ve fark ediyorum ki son sınıfa geldiğinde Liz, kendini böyle inceleyenlere pas vermeyecek. Gerçek bir kraliçe olacak, benim olamadığım bir kraliçe. Neyse ki, sene daha yeni başlıyor.
Gisela Müller
Constance Billard IV.Sınıf, Admin
Constance Billard IV.Sınıf, Admin
Gisela Müller

Şöhret

cuma alışverişi . Empty
MesajKonu: Geri: cuma alışverişi .   cuma alışverişi . Icon_minitimePerş. Tem. 29, 2010 7:01 pm

Evie / +4 puan
Lia / +4 puan

cuma alışverişi .
1 sayfadaki 1 sayfası